Promocja!

Regulamin sklepu internetowego dropshipping (sprzedawca)

189,00 

Poprzednia najniższa cena: 189,00 .

Regulamin sklepu internetowego powinien znajdować się na stronie internetowej każdego sprzedawcy – opisuje on wzajemne uprawnienia i obowiązki stron umowy sprzedaży. Dropshipping stanowi model sprzedaży, wykorzystywany w sprzedaży online polegający na przeniesieniu procesu wysyłki towaru na podmiot trzeci – posiadający  magazyn z produktami. Dropshipping może występować w różnych formułach, przede wszystkim:

– gdy podmiot prowadzący sklep internetowy jest sprzedawcą (wówczas to on wystawia dowód zakupu oraz zapewnia realizację uprawnień kupującego np. z tytułu rękojmi),

– gdy podmiot prowadzący sklep internetowy jest pośrednikiem w sprzedaży (wówczas sprzedawcą jest podmiot prowadzący magazyn).

 

Uwaga: Przedmiotowy regulamin dedykowany jest dla sklepów internetowych działających w modelu dropshippingu w formule, w którym podmiot prowadzący sklep internetowy jest sprzedawcą towarów (a nie pośrednikiem sprzedaży). Oznacza to, że sprzedawca przekazuje swoje zamówienia hurtowni w celu ich realizacji – ponieważ nie prowadzi magazynu i nie zaopatruje się w asortyment.

Kategoria:

Opis

Regulamin stanowi jeden z najważniejszych elementów sklepu internetowego. Bez regulaminu sprzedaż internetowa jest praktycznie niemożliwa, bowiem określa zasady i prawa funkcjonowania sklepu internetowego, ale i również Klientów. Innymi słowy jest to zbiór zasad i norm, regulujących procesy związane z dokonywanymi na stronie sklepu transakcjami.

Brak regulaminu w sklepie internetowym może być potraktowany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jako praktyka, która narusza zbiorowe interesy. Zgodnie z przepisami przedsiębiorca prowadzący sklep internetowy bez regulaminu może być ukarany karą pieniężną.

 

Regulamin sklepu internetowego – co zawiera?

  1. Dane dotyczące sprzedawcy umożliwiające jego identyfikację.
  2. Rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną.
  3. Warunki świadczenia usług drogą elektroniczną.
  4. Warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą elektroniczną.
  5. Tryb postępowania reklamacyjnego.
  6. Ochrona danych osobowych.
  7. Postanowienia końcowe.

 

Po zrealizowaniu płatności otrzymasz wzór dokumentu w wersji edytowalnej w formacie Word i w wersji nieedytowalnej wraz z komentarzem – pliku pdf:

Regulamin sklepu internetowego (17 stron),

w tym:

– załącznik Nr 1 – Formularz Odstąpienia od Umowy (1 strona),

– załącznik nr 2 – Formularz Reklamacji (2 strony)

– załącznik nr 3 – Dostawa i koszty dostawy (1 strona).

 

Dokument możesz edytować i wykorzystać ponownie.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

© 2022 Twoja-umowa.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Sklepy internetowe Szczecin